Grand Prix Info

Najlepsi z Najlepszych!
czyli czołówka polskiego squasha

Formuła Grand Prix ma na celu wyłonienie prawdziwych Mistrzów polskiego squasha.
W rozgrywkach weźmie udział ośmiu najlepszych zawodników i osiem najlepszych zawodniczek rankingu Polskiego Związku Squasha. Mecze zostaną rozegrane na szklanym korcie na Rynku Kościuszki w ścisłym centrum Białegostoku.

"Właśnie tego typu imprezy sportowej brakowało w polskim squashu. Obok czerwcowych Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz Drużynowych Mistrzostw Polski w Squashu - Grand Prix to prawdziwa wisienka na torcie i idealne podsumowanie całego sezonu squashowego." (Piotr z Poznania)

Grand Prix - czyli tzw. Polish Squash Finals - to najważniejszy punkt programu całego Festivalu. Rozgrywki trwać będą aż przez cztery dni, dostarczając zarówno widzom,
jak i samym graczom niesamowitych emocji.

Zawodnicy / Zawodniczki

Do GRAND PRIX zakwalifikuje się TOP8 z kategorii OPEN i DAMSKIEJ wg rankingu Polskiego Związku Squasha z dnia 17.06.2019r.

Formuła gry

Faza grupowa: Zawodnicy grają w dwóch czteroosobowych grupach "każdy z każdym". Najlepszych dwóch graczy wychodzi z grupy.
Półfinały: Zawodnik A1 (który zajął 1. miejsce w grupie A) gra mecz z zawodnikiem B2 (który zajął 2. miejsce w grupie B). Odpowiednio Zawodnik A2 gra z Zawodnikiem B1.

Zwycięzcy

Wygrani z półfinałów grają FINAŁ o tutuł Mistrza Grand Prix.
Przegrani z półfinałów grają mecz o 3. miejsce.

img

Tego w polskim squashu jeszcze nie było! Pierwszy raz w historii, prestiżowe rozgrywki: GRAND PRIX POLISH FINALS!

2

Kategorie

16

Zawodników

4

Dni

32

Mecze

Organizatorzy i Sponsorzy Tytularni

KRISHOME SQUASH FESTIVAL